• Цьогоріч з 13 по 17 травня в Україні вшосте відбувається Європейський тиждень громадського здоров’я. Європейський тиждень громадського здоров’я започаткували 2019 року. Тоді ж до нього і приєдналася Україна. 
  • Це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на підвищення обізнаності про важливість психічного та фізичного здоров’я в нашому повсякденному житті


Озирніться навколо, придивіться до своїх друзів, колег. Майже у кожного з нас у найближчому колі знайомих є людина, яка боронить Україну від російської агресії або повернулася з війни.


Для безбар’єрної мови є таке просте правило, яке звучить так: «спочатку говоримо про людину, а не про її риси». Тобто у фразах та висловах спочатку згадуйте людину, а далі вже її ознаки, якщо це потрібно.


Стосовно концепції рівності вирує багато дискусій. Дехто каже, що люди апріорі не можуть бути рівними, бо вже народжуються різними за набором характеристик, статтю, кольором шкіри тощо. 

Цей розділ присвячений базовим поняттям самої філософії безбар’єрності. Ми постійно стикаємось з тим, що треба пояснювати значення “безбар’єрності” чи “доступності”, чи “інклюзивності”. Тож на зрозумілих визначеннях та простих прикладах ми пояснимо суть та важливість цих концепцій для нашого суспільства.

Що потрібно знати про ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН)?
Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) — це проблема у сферах громадського здоров’я, ґендерної рівності та прав людини.
Кожна третя жінка у світі зазнає тієї чи іншої форми ҐЗН.
В Україні 18% жінок та дівчат віком від 15 до 49 років зазнавали насильства з боку інтимного партнера. При цьому існує ймовірність того, що цей показник є заниженим, оскільки жінки часто не повідомляють про такі випадки через стигматизацію або страх помсти.


Харчування – одна з важливих складових на шляху до одужання хворого. Це добре знають у Баришівській багатопрофільній лікарні і постійно чують схвальні відгуки пацієнтів про раціон, меню та смакоту страв. Звичайно, це заслуга працівниць харчоблоку. А от багатий раціон калорійними й свіжими продуктами вдається забезпечити закладу за рахунок економії коштів на овочеву групу продуктів. Адже всю городину багато років поспіль надають для потреб харчоблоку лікарні місцеві фермери та жителі громади.