У НАС ОДНА КРОВ – УКРАЇНСЬКА!


У нашій країні війна! Тому українці в тилу мають надійно тримати донорський фронт і допомагати формуванню запасу безпечної і якісної крові! Вона щодня необхідна, аби рятувати поранених захисників. І так само щодня – для лікування цивільних пацієнтів. 
Тож аби поповнити обласний банк донорської крові, яка направляється у військові й фронтові госпіталі та резервується зокрема й для пацієнтів нашої громади, у Баришівській лікарні вкотре провели донорський день.
Бажання стати донорами і взяти участь в акції виявили 98 жителів громади. На жаль, 4 добровольця не допустили до здачі крові через наявність хронічних захворювань, низький гемоглобін та за результатами досліджень аналізів. Відрадно, що в черзі на донацію ми зустріли й керівництво та депутатів Баришівської селищної ради, пожежників, рятувальників, військових, медиків, вчителів, спортсменів, підприємців, волонтерів… Більшість із них – постійні донори, дехто прийшов уперше. Усі різного віку й соціального статусу, та з одним бажанням – допомогти військовим!
За результатами донорського дня у Баришівській лікарні зібрано 42,2 літри крові! Донорську кров перевіряють на інфекції: ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс. Потім відбувається її обробка та карантин заморожених препаратів (його тривалість становить 6 місяців). Оброблена кров зберігається у холодильних відділеннях Центрів крові, звідки по заявках скеровується у цивільні та військові шпиталі. 
Окрім того, під час процедури донації тривав і збір коштів на потреби Збройних сил України. Так, кожен донор, який отримав державну фінансову компенсацію, вкидав кошти до скриньки. До того ж за вільний донат можна було пригоститися кавою, чаєм, цукеркою і печивом. Загалом вдалося зібрати 6 тисяч гривень, які передали для придбання фронтмобіля одному з наших земляків.