До уваги громадян   Згідно даних щотижневого моніторингу, епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (далі – ГРВІ) в Київській області залишається стабільною, рівні захворюваності перебувають на неепідемічних рівнях.
За 3-й тиждень 2020 року (13.01. – 19.01.2020 р.) захворіло 11.190 осіб, інтенсивний показник склав 635,0 на 100 тисяч населення, що нижче епідемічного порогу на 24,2 %. Із загальної кількості захворілих переважну більшість становили діти віком до 17 років – 6229 або 56 %.
   Фахівці Міністерства охорони здоров’я України прогнозують на початку лютого 2020 року епідемічний підйом захворюваності на грип та ГРВІ.
   Окрім того слід мати перестороги з приводу китайської пневмонії, викликаної новим типом коронавірусу 2019-n COV. 
Наслідки там невтішні: захворіло понад 2000 чол., померло – 56 людей, підтверджено 278 випадків, призупинено роботу громадського транспорту в 13  містах провінції Хубей, закриваються кінотеатри, інтернет – кафе та інші розважальні заклади.
Закриті всі виїзди з м. Ухань, де проживає 12 млн. населення.
Китайські вчені припускають, що природним резервуаром вірусу можуть бути змії, що являються  частиною традиційної китайської кухні.
В зоні ризику знаходяться люди  віком від 48 до 89 років, особливо ті, що мають супутні хронічні захворювання: ішемічну хворобу серця, цукровий діабет,  хворобу Паркінсона тощо.
    С кожним днем географія поширення  вірусу поновлюється. Є вже захворілі в Австралії, Гонконзі, Сінгапурі, Малайзії, Непалі, В’єтнамі, Японії, Таїланді, Південній Кореї та США. Російський випадок не підтвердився.
26 січня профілактичні заходи МОЗ України щодо вірогідності поширення уханського вірусу на території України заслухано у президента України Зеленського В.О. Для боротьби з пневмонією створено оперативний штаб. В аеропорту «Бориспіль» всім прибуваючим із зон  ризику вимірюють температуру, збирають дані про наявність на борту літака осіб з підозрілою симптоматикою.
Визначено медичні заклади, які в разі потреби будуть лікувати цих хворих а також ті, що будуть здійснювати лабораторну діагностику коронавірусу.